sněhové frézy

 

Dělíme na elektrické a benzínové.

Elektrické frézy mají zpravidla menší výkon a jsou vhodné pro odklízení spíše čerstvého sněhu na rovných komunikacích před domem a garáží.

Pro benzínové sněhové frézy najdeme využití na nerovných terénech, s větším množstvím sněhu a dokáží si poradit i s udusaným a ledovým sněhem.

Další kritérium pro výběr sněhových fréz je počet pracovních stupňů. Zde dělíme frézy na jednostupňové a dvoustupňové.

 

Jednostupňové sněhové frézy

Tyto sněhové frézy jsou poháněny samohybným šnekem s pryžovými hranami, který dopravuje sníh do odhazovacího prostoru odkud je dál vyhazován odhazovacím komínem. Zároveň zajišťuje pohon frézy vpřed. Jednostupňové motorové sněhové frézy si poradí i s větším množstvím udusaného sněhu a jsou vhodné pro odklízení větších rovných ploch jako jsou např. parkoviště. Pro svou nižší hmotnost jsou snadno ovladatelné a i případná manipulace není obtížná.Dvoustupňové sněhové frézy

Jsou opatřeny konstrukcí přihrnovacího šneku, který v prvním stupni zajišťuje dokonalé přihrnování sněhu do vyhazovacího prostoru. V druhém stupni je dále vyhazován vyhazovací turbínou. Tento systém umožňuje odhazování velkého množství sněhu na velkou vzdálenost. Šnek je opatřen sadou střižných šroubů, které zabraňují jeho poškození při zasažení kamenem nebo jinými překážkami.

Dvoustupňové sněhové frézy jsou vybaveny 4-taktními motory s mechanickým regulátorem a prodlouženou dekompresí pro snadný start i za velmi mrazivého počasí. Pro snadný výhoz jsou opatřeny robustním snadno nastavitelným odhazovacím komínem v rozsahu 180°.

Díky pojezdu vřed i vzad se stávají tyto sněhové frézy snadno ovladatelnými stroji, které si hravě poradí i s nerovným terénem.

 


Partnerem webu: Paragliding kurz - Základní Škola Létání a Tandem Paragliding